Máme ambici skutečně vytvořit dobré podmínky pro život a podnikání ve městě a přesvědčit o tom občany města i lidi odjinud.

Ing. Jan Wolf, primátor

Novinky

Zuzana Kolebačová: Lidé se srdcem na pravém místě můžou dát městu vítr do plachet

Zuzana Kolebačová: Lidé se srdcem na pravém místě můžou dát městu vítr do plachet

13.10.2020

Růžová vila se zahrádkou ve stínu stromů přímo v centru města láká v horkých dnech k osvěžení domácí limonádou, v těch chladnějších na horký nápoj a lahodný domácí zákusek. Návštěvníky nově otevřeného rodinného centra Happy Heart House a kavárny Happy Coffee tady vítá i vyprovází úsměvem majitelka Zuzana Kolebačová, s níž jsme si povídali o podnikání a životě v Karviné.  

Co vás přivedlo k podnikání v Karviné?

Je to vlastně souhra mnoha náhod, kdy se spojilo hned několik věcí dohromady. Ať už studium, láska k dětem, pracovní zkušenosti, možná spolupráce se zkušenou lektorkou Ivanou i naše rodinná historie v Karviné. Své dětství jsem sice prožila ve Stonavě a nyní žiji už 13 let v Petrovicích u Karviné, ale dědeček i tatínek jako malí žili v Karviné. Petrovice i Stonavu osobně vnímám s Karvinou propojené. A „Šťastný domeček“ s kavárnou Happy Coffee je pro mě čerstvě splněný sen a doslova srdeční záležitost.  

Jak jdou dohromady aktivity pro děti a kavárna?

V Happy Heart House nabízíme pestré aktivity pro všestranný rozvoj dětí od narození do 6 let, pod odborným vedením zkušených lektorů. Já sama jsem vystudovaný pedagog, práce s dětmi mě naplňuje. V případě kavárny Happy Coffee jde hlavně o nadšení, jsem vyloženě začátečník. Ale díky skvělým lidem kolem mě jsem se do toho vrhla a za jejich podporu jim patří velké “děkuji”. Chtěla jsem vytvořit zázemí, kde by se cítily dobře nejen děti, maminky a tatínkové, ale i široká veřejnost. Kavárna je určena všem. Věřím, že se nám povedlo vytvořit pohodové místo, kde se lidé cítí jako doma. Úsměvy na tvářích návštěvníků říkají, že se nám to daří. A to je pro nás ta největší odměna.

Čeho si na Karviné nejvíc ceníte?

Máme tady krásná místa jako park, zámek, kostel, staré lázně a pěkné cyklostezky. Město samotné je dobře dostupné. Oceňuji taky snahu města o udržení mladých lidí, stejně tak jako podporu služeb a aktivit pro seniory, je tady fajn kulturní život. A hlavně, v Karviné jsou místa, kde se může člověk na chvíli zastavit a nebýt neustále v kolotoči všeho dění okolo, jako ve velkoměstech.

Co vám ve městě naopak zatím nejvíc chybí?

Malé obchůdky, ve kterých by lidé nabízeli své kvalitní produkty, od pekařů přes řeznictví, až po kvalitní služby různého druhu… Karviná je město mnoha příležitostí, jen je najít, pojmenovat, uskutečnit.

Kdybychom se bavili o budoucnosti Karviné, třeba za 10 let, jak si město představujete?

Část lidí z Karviné myslím ještě odejde, město bude asi menší. Ale věřím, že o to silnější. I s ohledem na momentální situaci s OKD to bude chtít nějaký čas. Dnešní život je příliš uspěchaný, a tak bych byla ráda, aby tady v budoucnu vznikala příjemná místa, kde se člověk bude moci zastavit, zpomalit a říct si, že je hrdý a rád, že je Karviňák. Umím si v Karviné představit hodně věcí, které změní město i jeho image, jako třeba velký hudební festival. Už dneska se děje mnoho zajímavých počinů. Třeba kniha Šikmý kostel od Karin Lednické, to je přece úžasný nápad. Bezvadné jsou i akce na Lodičkách. A fandím taky propojování lidí, kteří pro život v Karviné chtějí něco i udělat nebo vytvořit. Lidé se srdcem na pravém místě můžou dát Karviné vítr do plachet.

Dalila Rakošanová

Kontakty

Martina Šrámková

Magistrát města Karviné

vedoucí odboru školství a rozvoje

martina.sramkova@karvina.cz +420 596 387 434

Lukáš Hudeček

Magistrát města Karviné

tiskový mluvčí

lukas.hudecek@karvina.cz +420 596 387 631

Michal Sobek

BeePartner

marketing

sobek@beepartner.cz +420 725 743 531

Dalila Rakošanová

RPiC-ViP

poradenství a vzdělávání

rakosanova@rpic-vip.cz +420 604 687 275
logo facebook

Magistrát města Karviné | Fryštátská 72/1 | 733 24 Karviná