Máme ambici skutečně vytvořit dobré podmínky pro život a podnikání ve městě a přesvědčit o tom občany města i lidi odjinud.

Ing. Jan Wolf, primátor

Novinky

Zdarma konzultace záměrů a dotačních příležitostí pro firmy a subjekty z Karviné

Zdarma konzultace záměrů a dotačních příležitostí pro firmy a subjekty z Karviné

01.08.2019

Podnikatelům a subjektům z Karviné se nabízí bezplatné konzultace záměrů a pomoc s nalezením dotačních zdrojů na jejich financování. Služba je pro místní subjekty dostupná od července v Business Gate v Poštovní ulici v centru města. Zájemcům jsou ve speciálně utvořeném pracovišti, tzv. one-stop-shopu, k dispozici experti ze společností BeePartner a RPiC-ViP.

„Pro místní podnikatele nebo začínající projekty je to šance, jak zjistit možnosti financování vlastních záměrů z evropských, národních nebo krajských dotačních zdrojů. Chceme usnadnit cestu ke vzniku nových projektů a rozvíjet drobné, malé a střední podnikání, bez něhož se do budoucna Karviná neobejde. Služeb v novém centru mohou plnohodnotně využít i ostatní zájemci, třeba neziskovky, veřejné a další organizace,“ přiblížil záměry města primátor Jan Wolf.

One-stop-shopu je otevřený přes prázdniny každou středu od 7 do 17 hodin, od září pak každý čtvrtek od 7:30 do 17:30. Na místě je k dispozici odborník, který po zjištění základních informací nasměruje zájemce na vhodný zdroj financí, případně zodpoví na souvisejícími dotazy.

Služby one-stop-shopu jsou součástí prací na integrovaném plánu pro řízení procesu změn Karviná všemi deseti. „Lidé se na místě mohou dozvědět více o plánu a projektech, na kterých město pracuje a které Karvinou nastartují k potřebným změnám. One-stop-shop bude v provozu minimálně rok a půl,“ předeslal náměstek primátora Karviné Lukáš Raszyk.

Kontakty

Martina Šrámková

Magistrát města Karviné

vedoucí odboru školství a rozvoje

martina.sramkova@karvina.cz +420 596 387 434

Lukáš Hudeček

Magistrát města Karviné

tiskový mluvčí

lukas.hudecek@karvina.cz +420 596 387 631

Michal Sobek

BeePartner

marketing

sobek@beepartner.cz +420 725 743 531

Dalila Rakošanová

RPiC-ViP

poradenství a vzdělávání

rakosanova@rpic-vip.cz +420 604 687 275
logo facebook

Magistrát města Karviné | Fryštátská 72/1 | 733 24 Karviná