Máme ambici skutečně vytvořit dobré podmínky pro život a podnikání ve městě a přesvědčit o tom občany města i lidi odjinud.

Ing. Jan Wolf, primátor

Novinky

Pavel Starzyczny: Významné projekty můžou změnit město i jeho nelichotivou image

Pavel Starzyczny: Významné projekty můžou změnit město i jeho nelichotivou image

24.02.2020

Potkáte jej v „budce“ na křižovatce „U Slunka“ i na mnoha akcích nejen v Karviné, když vám bude servírovat voňavé a čerstvé gofry se šlehačkou a ovocem, které jsou pro mnohé synonymem typické místní pochoutky. Pavel Starzyczny, spolumajitel Karvinských Gofrů, navázal s kolegou Petrem Nesétem na tradici výroby a je na ni patřičně hrdý. Zeptali jsme se jej na život a podnikání v Karviné a budoucnost města.   

Jak byste popsal váš vztah ke Karviné?

Karviná je domov, jsem z třetí generace Karviňáků a mimo jeden rok v Ostravě jsem celý život tady. Město mám hodně rád. Baví mě tady má práce, na mnoha místech rád trávím volný čas. Ale jsou i věci, které se mi nelíbí, třeba bourání nově zrekonstruovaných domů a v poslední době i narušená harmonie soužití. Taky mi vadí, že se výstavba nebo rekonstrukce některých objektů táhne neúměrně dlouho a provází je mnoho mystifikací.

V čem si Karviná stojí dobře třeba i v porovnání s jinými městy?

Přítomnost univerzity a její propojení na město jsou jednoznačně silné stránky. Cítím to i osobně z pohledu podnikání. Business Gate je výborný počin. Město je taky relativně bezpečné, alespoň na osmičce, kde žiju. Taky je tady hodně zeleně a velká prostranství mezi sídlišti. Lodičky jsou jednoznačně tím nejlepším místem, kam si zajít, když máte volno – taková místa jinde nenajdete.

Jak si představujete město za 10 let?

Nelichotivou image města mohou změnit významné, zásadní stavby, jako je třeba plánovaný obchvat Karviné, ale i další, o kterých se mluví. Uvítal bych, kdyby byli lidé pravidelně informovaní o plánovaných projektech, nebo o aktuálních fázích, v nichž se projekty nacházejí. V souvislosti s obchvatem mám doufám zbytečné obavy o narušení provozu a atmosféry areálu Lodiček, taková místa je potřeba si chránit a rozvíjet. Mezi ty zásadní stavby počítám i bazén nebo opravu tří domů na náměstí a další.

Michaela Patkanová

Pozn.: Jedná se o autorizovanou redakční úpravu strukturovaného rozhovoru, redakční úpravy Michal Sobek

Kontakty

Martina Šrámková

Magistrát města Karviné

vedoucí odboru školství a rozvoje

martina.sramkova@karvina.cz +420 596 387 434

Lukáš Hudeček

Magistrát města Karviné

tiskový mluvčí

lukas.hudecek@karvina.cz +420 596 387 631

Michal Sobek

BeePartner

marketing

sobek@beepartner.cz +420 725 743 531

Dalila Rakošanová

RPiC-ViP

poradenství a vzdělávání

rakosanova@rpic-vip.cz +420 604 687 275
logo facebook

Magistrát města Karviné | Fryštátská 72/1 | 733 24 Karviná