Máme ambici skutečně vytvořit dobré podmínky pro život a podnikání ve městě a přesvědčit o tom občany města i lidi odjinud.

Ing. Jan Wolf, primátor

Novinky

Karvinští podnikatelé se snažili motivovat středoškoláky, aby je následovali

Karvinští podnikatelé se snažili motivovat středoškoláky, aby je následovali

23.06.2022

Karvinští podnikatelé diskutovali na karvinských středních školách o výhodách a úskalích, které podnikání přináší. Na přelomu května a června proběhli čtyři diskuze v Obchodní akademii, Střední škole ochrany osob a majetku a karvinském gymnáziu. Svět byznysu středoškolákům přiblížili Pavel Starzyczny, spoluvlastník Karvinských Gofrů a IT specialista, Lukáš Heczko z Iniciativy Dokořán a majitelka Slivkafé Kateřina Slivková.

Jak obtížné je začít a co pro to musíte udělat? Na čem stavíte svůj úspěch? Co vám podnikání bere a dává? Je podnikání v Karviné v něčem specifické. A jak jste se potýkali s těžkými dobami v době covidu? Tyto i další otázky provázely přibližně dvouhodinové diskuze, jejichž smyslem bylo motivovat osobními příběhy a tváří v tvář k budoucímu podnikání.

Diskuze navázali na stejnou aktivitu z konce roku 2020, kdy ale probíhaly online formou s žáky Střední průmyslové školy Karviná. Všechny se uskutečnily pod hlavičkou Karviná všemi deseti a v rámci iniciativy Srdcaři Karviné. Další debaty jsou v plánu v příštím školním roce.

Kontakty

Martina Šrámková

Magistrát města Karviné

vedoucí odboru školství a rozvoje

martina.sramkova@karvina.cz +420 596 387 434

Lukáš Hudeček

Magistrát města Karviné

tiskový mluvčí

lukas.hudecek@karvina.cz +420 596 387 631

Michal Sobek

BeePartner

marketing

sobek@beepartner.cz +420 725 743 531

Dalila Rakošanová

RPiC-ViP

poradenství a vzdělávání

rakosanova@rpic-vip.cz +420 604 687 275
logo facebook

Magistrát města Karviné | Fryštátská 72/1 | 733 24 Karviná