Máme ambici skutečně vytvořit dobré podmínky pro život a podnikání ve městě a přesvědčit o tom občany města i lidi odjinud.

Ing. Jan Wolf, primátor

Novinky

Co byste si u Karvinského moře přáli Vy?

Co byste si u Karvinského moře přáli Vy?

27.08.2020

Ve středu 26. srpna jsme se s týmem Karviná všemi deseti vydali ke Karvinskému moři, abychom zjistili, co si o jeho nových úpravách myslí samotní návštěvníci a co jim v jeho okolí ještě schází. Za první etapu projektu, díky které v okolí jezera přibyla písečná pláž, odpadkové koše i mobilní WC, získalo město krásnou průměrnou známku 1,6. U stánku se přitom zastavilo více než 50 návštěvníků.

Mezi jejich nejčastější přání patřily stánky s občerstvením, dobudování cyklostezky, díky které by bylo možné objet dokola celé jezero, i lepší vstupy do vody. Zároveň však přítomní kladli důraz na zachování „přírodního rázu“ území, přáli by si zde více stínu, stromů, slunečníků i větší písečnou pláž. Diskutovalo se také o zázemí pro děti, sportovním hřišti a grilovacích koutcích. Ocenili by lepší značení zón pro plavce a pro rybáře, orientační mapu a dále naučné tabule, třeba o ptactvu, které se v území vyskytuje.

Všechny sesbírané nápady obyvatel poslouží jako inspirace pro další kroky města. „Sběr podnětů je důležitý i pro následné vyjednávání s pronajímatelem,“ vysvětlil náměstek primátora Andrzej Bizoń. Projekt „Karvinské moře“ je jedním z 15 projektů vznikajících v rámci plánu Karviná všemi deseti, jehož cílem je zvyšovat kvalitu života obyvatel i image města.

Napadá vás ještě něco dalšího, co by nemělo u Karvinského moře chybět? Napište nám.

Kontakty

Martina Šrámková

Magistrát města Karviné

vedoucí odboru školství a rozvoje

martina.sramkova@karvina.cz +420 596 387 434

Lukáš Hudeček

Magistrát města Karviné

tiskový mluvčí

lukas.hudecek@karvina.cz +420 596 387 631

Michal Sobek

BeePartner

marketing

sobek@beepartner.cz +420 725 743 531

Dalila Rakošanová

RPiC-ViP

poradenství a vzdělávání

rakosanova@rpic-vip.cz +420 604 687 275
logo facebook

Magistrát města Karviné | Fryštátská 72/1 | 733 24 Karviná