Máme ambici skutečně vytvořit dobré podmínky pro život a podnikání ve městě a přesvědčit o tom občany města i lidi odjinud.

Ing. Jan Wolf, primátor

Digitální a podnikavá Karviná

Budoucnost Karviné je spjata s rozvojem podnikavosti obyvatel města a podnikání firem, které zde působí. Město Karviná k tomu chce vytvořit podpůrnou infrastrukturu služeb, které usnadní vstup do podnikání všem, kdo o tom uvažují a také pomůže s rozvojem firem, které už podnikají. Základem této infrastruktury bude trojice organizací se specifickým zaměřením na různé potřeby začínajících i zkušenějších podnikatelů.

1. Business Gate
Business Gate již existuje a nabízí pomoc při zahájení podnikání studentům zdejší Obchodně-podnikatelské fakulty, ale také dalším zájemcům o podnikání, například v nedávno skončeném projektu Business Benefit Karviná.

2. Hobby dílna
Inspirací pro vytvoření hobby dílny je dobře fungující Fajna dílna v Dolní oblasti Vítkovice v Ostravě (www.fajnadilna.cz). Hobby dílna bude sloužit k rozvoji řemeslných dovedností obyvatel Karviné jak ve volnočasových aktivitách, tak i k rozjezdu či rozvoji vlastního řemeslného podnikání. Na základě dotazníkového šetření ověří město zájem obyvatel a uzpůsobí vybavení dílny poptávce.

3. Business Innovation Hub
Hub nabídne služby pro rozvoj již existujících firem, zejména v oblasti digitalizace, robotizace, on-line marketingu a dalších inovací. Projekt je založen na iniciativě Romana Lamacze ze společnosti LAMA Plus a je připravován ve spolupráci s Moravskoslezským inovačním centrem v Ostravě.

mapa_TRI
osa_TRI
nositel projektu:
Statutární město Karviná
partner projektu:
Moravskoslezský kraj 
MSIC
VŠB-TUO  
LAMA Plus
zdroje financování:
vlastní zdroje
RE:START
Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost
Operační program Zaměstnanost
Moravskoslezský kraj
zdroje generované projektem

Kontakty

Martina Šrámková

Magistrát města Karviné

vedoucí odboru školství a rozvoje

martina.sramkova@karvina.cz +420 596 387 434

Lukáš Hudeček

Magistrát města Karviné

tiskový mluvčí

lukas.hudecek@karvina.cz +420 596 387 631

Michal Sobek

BeePartner

marketing

sobek@beepartner.cz +420 725 743 531

Dalila Rakošanová

RPiC-ViP

poradenství a vzdělávání

rakosanova@rpic-vip.cz +420 604 687 275
logo facebook

Magistrát města Karviné | Fryštátská 72/1 | 733 24 Karviná