Máme ambici skutečně vytvořit dobré podmínky pro život a podnikání ve městě a přesvědčit o tom občany města i lidi odjinud.

Ing. Jan Wolf, primátor

Novinky

Město má ambici změnit negativní trendy i image

Město má ambici změnit negativní trendy i image

01.08.2019

Karviná má plán, jak dlouhodobě změnit negativní trendy a image města. Proces změny i plán nazvalo Karviná všemi deseti. Zahrnuje 15 projektů, které v horizontu 10 let změní klíčové ukazatele jako úbytek obyvatel zaměstnanost nebo chuť ve městě bydlet a podnikat. Chce také více zapojit lidi se zájmem o rozvoj města. Plán zpracovala společnost BeePartner, která dále ve spolupráci s městem a společností RPiC-ViP rozpracovává jednotlivé projekty.

„Potýkáme se s pověstí, která sice úplně neodpovídá realitě, ale také víme, že není nad čím jásat. Negativní scénáře vývoje říkají, že když se nic zásadně nezmění, Karviná se bude dál smršťovat a lidé odcházet. Změnit to znamená přemýšlet v dlouhodobém horizontu, připravit projekty, získat na ně peníze. Neméně důležité je zapojit do procesu změny aktivně i lidi, kteří o to mají zájem. Přesně to plán řeší a budeme to dělat,“ tvrdí primátor Karviné Jan Wolf.

Integrovaný plán pro řízení procesu změny Karviná všemi deseti vznikal za přispění místních klíčových partnerů a firem, ve spolupráci s Moravskoslezským krajem a byl diskutován s českými ministerstvy.  

Kontakty

Martina Šrámková

Magistrát města Karviné

vedoucí odboru školství a rozvoje

martina.sramkova@karvina.cz +420 596 387 434

Lukáš Hudeček

Magistrát města Karviné

tiskový mluvčí

lukas.hudecek@karvina.cz +420 596 387 631

Michal Sobek

BeePartner

marketing

sobek@beepartner.cz +420 725 743 531

Dalila Rakošanová

RPiC-ViP

poradenství a vzdělávání

rakosanova@rpic-vip.cz +420 604 687 275
logo facebook

Magistrát města Karviné | Fryštátská 72/1 | 733 24 Karviná